Deskorolkowe Mistrzostwa Polski 2019

Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/06

W tym roku trwa już piąta edycja Deskorolkowych Mistrzostw Polski. Zawody te zostały zapoczątkowane w 2015 roku  przez Polish Skate Federation i cieszą się coraz większą popularnością.

Pierwszym etapem mistrzostw są eliminacje. W tym roku składa się na nie seria zawodów na skateparkach w różnych miastach w Polsce. W każdym z przystanków zdolni deskorolkarze prezentują swoje umiejętności na betonowych torach a trójka najlepszych otrzymuje tak zwane „Dzikie Karty” – przepustkę do stanięcia w szranki w finałowych zmaganiach.

Skatepark betonowy

Eliminacje do Deskorolkowych Mistrzostw Polski 2019

Eliminacje podzielone są na dwie tury. Podczas pierwszej tury zawodnicy wykonują grupowe przejazdy, podczas których starają się zdobyć punkty wykonując ewolucje przy określonym limicie czasowym. Komisja sędziowska decyduje, którzy zawodnicy wezmą udział w drugim etapie. Część druga to indywidualne popisy uczestników.
Wyniki dostępne są na stronie http://polishskatefederation.pl/dzikie-karty-2019/

Przystanki Eliminacji Mistrzostw Polski w Deskorolce 2019 :

Bolesławiec – Skate Plaza „Wiadukt”, 11 maj 2019

Warszawa – Skatepark w Parku Zachodnim, 18 maj 2019

Szczytna – Skate Plaza Kościelna, 15 czerwiec 2019,

Kraków – Skatepark Mistrzejowice, 22 czerwiec 2019

Zakopane – Skatepark Bowl, 27 lipiec 2019

Sosnowiec – Skatepark SOS Kazimierz,  10 sierpień 2019

Katowice – Skate Plaza PTG, 17 sierpień 2019

Olkusz – Skatepark ul. Głowackiego, 24 sierpień 2019

Nieporęt – Skate Plaza - Port Nieporęt, 31 sierpień 2019

Trzebinia – 7 wrzesien 2019

 

Rampa betonowa Techramps
 

Finał Deskorolkowych Mistrzostw Polski 2019

Finał Mistrzostw Polski również składa się z dwóch tur, jednak w tym przypadku w obydwóch częściach zawodnicy startują pojedynczo. Podczas pierwszego etapu wyłanianych jest 10 najlepszych deskorolkarzy, którzy rywalizują ze sobą w drugiej turze. Druga tura wyłania mistrza deskorolki, który ujął sędziów wykazując największy stopień, zaawansowanie i kreatywność trików na skateparku a także płynność i dynamikę jazdy.

Deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020

Nie tylko Mistrzostwa Polski są stosunkowo nowymi zawodami sportowymi ale również Mistrzostwa Świata organizowane są dopiero od kilku lat. Jednak o rosnącej wadze deskorolkarstwa świadczyć może to, że w 2016 roku ogłoszono istotną dla tego sportu nowinę – już w roku 2020 możemy spodziewać się występu mistrzów deskorolki na letniej olimpiadzie w Tokio. Co więcej, w planie igrzysk ujęto aż dwie dyscypliny – dekorolkarstwo uliczne (wyczyny na poręczach, murkach itd.) i parkowe (triki na rampach skateparku). Debiut deskorolkarzy na Olimpiadzie z pewnością zwiększy prestiż i zainteresowanie tym nowym sportem na świecie.

Chociaż konkurencja w deskorolkowych wyczynach na skateparkach nadal jest młodym widowiskiem sportowym, znajduje ona wielu kibiców. Powiązane z nią wydarzenia, często doprawione dodatkowymi atrakcjami takimi jak skateparkowe pokazy rolkowe, rowerowe, pikniki i tańce, przyciągają coraz więcej gości i inspirują do dołączenia do grona pasjonatów deskorolkowych akrobacji.

Skatepark betonowy techramps

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die

  Lista skateparków stale się wydłuża, na tego typu obiekty decyduje się coraz więcej miast. Na które z nich powinieneś wpaść obowiązkowo? Mamy dla Ciebie listę 10 najlepszych!

  Autor: skateparks, top 10, skateparks in poland 2022/02/10 Czytaj dalej
 • Skateart | obiekty sportowe + sztuka w przestrzeni miejskiej Skateart | obiekty sportowe + sztuka w przestrzeni miejskiej

  Gdy pierwsi skaterzy wyszli na miasto aby jeździć po schodkach, barierkach, ławkach – słowem zwykłych obiektach miejskich – nie zostali mile przyjęci. Był czas, gdy w niektórych stanach Stanów Zjednoczonych (które można uznać za kolebkę tego sportu) skate

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Jak wybrać wykonawcę skateparku betonowego? Jak wybrać wykonawcę skateparku betonowego?

  Moda na skateparki coraz szybciej podbija nowe miasta i miasteczka. Betonowe, drewniane, modułowe – wszystkie te typy możemy spotkać coraz częściach w parkach, na placach, w domach handlowych a także w popularnych w ostatnich latach zewnętrznych obiektach

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Skateplaza, skateart, bowl - style skateparków Skateplaza, skateart, bowl - style skateparków

  Skateparki. Gdzieniegdzie są jedynie malutką konstrukcją, przerywająca monotonie miasta, gdzie indziej to ogromne inwestycje zajmujące duży teren. Różnią się miedzy sobą wielkością, materiałem wykonania a przede wszystkim stylem.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/20 Czytaj dalej
 • Wyczynowa jazda na hulajnodze – scootering Wyczynowa jazda na hulajnodze – scootering

  Tak jak na rowerze, rolkach czy desce, na hulajnodze można prezentować zapierające dech w piersiach popisy w skateparkach lub korzystając z infrastruktury miejskiej. Na naszych oczach miłość do jazdy na hulajnodze rozkwita, a riderów przybywa.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/13 Czytaj dalej